Yeşilçam erotik film

Yeşilçam erotik film 07 Ekim 2018

Yeşilçam erotik film yıldızları hakkında genel bir bakış açısı

Yeşilçam erotik film

1970’li yıllarda fırtınalar estiren erotik film furyası, 10 sene boyunca devam etmiş ve bu süre içerisinde binlerce film çevrilmiştir. Yeşilçam erotik film akımında işlenen tek konu, kesinlikle erotizm değildi. Dram, komedi, gerçek yaşamdan kesitler, aksiyon ve macera temalarının erotizm ile karıştırılarak üretilen bu filmler, o günkü Türkiye’nin sosyo-ekonomik durumundan kaynaklanmaktaydı.
Bir birinden güzel ve seksi,  Yeşilçam erotik film yıldızı olan kadınların aradan 50 sene geçmesine rağmen hala dillerde ve hafızalarda olması da, bu filmlerin ne kadar unutulmaz ve önemli olduğunun bir kanıtıdır.

Yeşilçam erotik film yıldızları arasında yer alan en önemli kadın sanatçılar arasında Neriman Köksal, Mine Soley, Sevda Ferdağ, Suzan Avcı, Leyla Sayar, Lale Belkıs, Zerrin Egeliler, Arzu Okay, Birsen Ayda, Oya Peri, Feri Cansel, Melek Görgün, Mine Mutlu, Seher Şeniz, Figen Han, Dicle han Baban, Özcan Tek Gül, Devlet Devrim gibi ünlü isimleri sayabiliriz. Yeşilçam’ın erotik erkek sanatçıları arasında, 70’li yıllara damga vuran sanatçılar ise Bülent Kayabaş, Ali Poyrazoğlu, Aydemir Akbaş, Sermet Serdengeçti, Seyhan Karabay, Hadi Çaman, Tamer Yiğit, Cihangir Gaffari, Mete İnselel, Yüksel Gözen, İlhan Daner, Alev Sezer, Şemsi İnkaya, Yılmaz Köksal, , Özcan Özgür, Sami Tunç, Salih Kırmızı, Erdinç Üstün, Rüştü Asyalı, Recep Filiz, Orçun Sonat, Turgut Özatay,  Hakan Özer, Kazım Kartal, Yılmaz Şahin, Çetin Başaran Levent Günsel, Yaşar Yağmur,Cesur Barutve Mehmet Ali Erbil sayılabilir.

80’li yılların ortalarına doğru albenisini kaybeden Yeşilçam erotik film piyasası hem yıldızlaşan akımını, hem de bu filmlerde oynayan ünlü sanatçılarını birer birer kaybetmeye başlamıştır. Eski Yeşilçam erotik film yıldızlarının, şu an hayatta kalanları maalesef yokluk içinde yaşamlarını sürdürmekte ve bazıları yaşlı bakım evlerinde kaderlerine terkedilmiş durumda hayatlarının son demlerini yaşamaktadırlar.
Erkek ve kadın Yeşilçam erotik filmyıldızları arasında, kadın sanatçılara nazaran erkek sanatçılardan bir kaçı, günümüzde hala farklı sanat dallarında bile olsa, popülerliklerini korumakta ve sanat hayatlarına devam etmektedirler. ( Aydemir Akbaş, Ali Poyrazoğlu vs. )
  • Beğen
    0
Vip Sayfası
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha